Voorkom vastvriezen van GF(t)/keukenafval
Bij winterweer kan GF(t) keukenafval vastvriezen, maar dit voorkom je door krantenpapier onderin en tussen het vochtige afval te leggen, vochtige restjes te laten uitlekken of in kranten te wikkelen, de container beschut te plaatsen, niet te hard aan te drukken en pas op de ophaaldag buiten te zetten. Bij bevriezing maak je het afval los met een schop of stok, maar gebruik geen zout of antivriesmiddelen.
Er zijn enkele (gratis) opties die je kan toepassen om te gebruiken in je GF(t)/keukenafvalemmer zodat het afval minder blijft plakken. Je kan een stukje karton, wat krantenpapier of wat keukenrol op de bodem leggen. Dan blijft dit niet hangen. Je kan ook het keukenafval in een velletje keukenrol wikkelen. Het is geen probleem dat karton, krant of keukenpapier mee met het GF(t)/keukenafval wordt opgehaald. Dit is puur papier en verteert probleemloos.
Wil je graag meer bescherming, dan kan je op de recyclageparken ook papieren zakjes kopen (40 stuks aan €4,5). Je kan je keukenafval dan eerst in een zakje doen en dan pas in je emmer, zo is er een extra laagje tussen. Let wel: dit zijn puur papieren zakjes zonder coating dus ook die gaan na verloop van tijd wat doorlekken. Dit is een betalende optie maar dit is niet verplicht.

Print
Sitemap